Muhtar maaşları kesilecek mi? Resmi açıklama geldi Muhtar maaşları kesilecek mi? Resmi açıklama geldi Dün sosyal medyada muhtar maaşları...           • Tüketicilere naylon poşet uyarısı: Buna dikkat edin! Tüketicilere naylon poşet uyarısı: Buna dikkat edin! Tüketici örgütü tem...           • Yargıtay, Türkiye'nin İlk Yerli Otomobili "Devrim" ile İlgili Kararını Verdi Yargıtay, Türkiye'nin İlk Yerli Otomobili "Devrim" ile İlgili Kararını Verdi Yargıtay, ilk y...           • Sahte Fatura Ödeme Merkezlerine Dikkat! Paranız Boşa Gidebilir Sahte Fatura Ödeme Merkezlerine Dikkat! Paranız Boşa Gidebilir Dolandırıcılar, kendilerini y...           • 2019-2020 İlçe Av Komisyonu Toplantısı Kaymakam Cengiz ÜNSAL Başkanlığında, Yapıldı.  2019-2020 AV YILI GEREDE   İLÇESİ AV  KOMİSYON KARARI    ...           • Vatandaşa Kötü Haber! Aç-Kapa Cezaları Zamlandı Vatandaşa Kötü Haber! Aç-Kapa Cezaları Zamlandı Milyonlarca abonenin şikayet&cce...           • İnternette kota kalktı, fiyatlar uçtu! İnternette kota kalktı, fiyatlar uçtu! İşte kotasız fiyatlar İnternette kota kalktı, T&uum...           • Ek iş yapanlara kötü haber Ek iş yapanlara kötü haber Mesai saatleri dışında fotoğrafçılık yapan ür&...           • T.C. KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKTAN PERSONEL ALIM İLANI İlan Metni T.C.KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜAÇIKTAN PERSONEL ALIM İL...           • Ücretli oldu Resmi Gazete'de yayımlandı! Ücretli oldu Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Y...           

BATI VAHŞETİ KIBRISTA Nevzat Laleli - Nevzat LALELİ

BATI VAHŞETİ KIBRISTA Nevzat Laleli

Yazar: Nevzat LALELİ |  Tarih:17 / 12 / 2018


BATI VAHŞETİ KIBRISTA Nevzat Laleli

Omuz omuza bir ömür HAY-DER Genel Başk.

Hıristiyan âlemi ne zaman Müslüman ülkeleri işgal etse görülen manzara hep katliam, tecavüz ve tahribattır. Tarihte Haçlı ordularının yaptığı bu vahşet zamanımızda da aynen sürmektedir. Adamlara birer “Terminatör – yok edici” olarak çalışmakta çoluk çocuk, yaşlı genç, kadın erkek dinlemeden onları hatta işkencelerle yok etmektedir. Kıbrıs’ta da yapılan aynı zulüm, aynı yok ediciliktir.

 

3 evladıyla birlikte, Rum EOKA çeteleri tarafından evinde katledilen bir Müslüman ailenin banyo küvetine dolduruluşlarını görmekteyiz.

Hâlbuki Müslümanlık, kim olursa olsun ona iyilik yapmayı emreder. Bu haliyle “Müslüman, iyiliğe programlanmış yeryüzünün tek insanıdır” Bu büyük farkı gören her Hıristiyan’ın Müslüman olması, dünya ve ahiret saadetini, yaşadığı rezil hayata tercih etmesi gerekir. Fakat heyhat… Yahudi’nin kontrolündeki dünya medyası işi tamamen ters göstermektedir.

 

Bu gün Milletvekillerimiz bu fedakârlığı yapabiliyorlar mı?

MİLLİ GENÇLİK İÇİN MGV

MGV yani Milli Gençlik Vakfı Sultan Fatih’in İstanbul’u feth ettiği günün seneyi devriyesi olan 29.Mayıs.1975 de Genel Merkezi Ankara olmak üzere kuruldu. Pek tabiidir ki böyle bir vakfın kurulmasını Hocamız Prof. Dr. Necmettin Erbakan istedi.

Ben o esnada MSP Gençlik kolları Genel Başkanlığı yaptığım için bu kurulu kurucu olarak giremedim. Eski Konya milletvekili Makine Yüksek Mühendisi merhum Reşat Aksoy başkanlığında MGV kuruldu. Vakıf, gayrimenkuller idaresi olduğu halde bu vakfın direkt olarak insanla ve özellikle de gençlikle ilgilenmesini sağlayacak (sanki bir dernek gibi) maddeler kondu.

Vakfın gayesi, “Milli ve manevi değerlerimize bağlı bir gençliğin yetişmesini sağlamak” olarak resmen açıklandı ve bu vakıf senedi mahkeme tarafından kabul edilerek yürürlüğe girdi.

Şuursuz bir Müslüman gençliğin sağa sola savrulduğu o günlerde “Milli değerlerimize bağlı bir gençlik…” çok büyük bir mana taşıyordu.

Hemen çalışmalara başlayan vakıf kendi idare merkezini Ankara/Cebeci de 300 kişilik bir Erkek Yüksek Öğrenim öğrenci yurdu kurarak başladı. Bu arada Beypazarı başta olmak üzere birkaç şube açtı.

Ancak 12.Eylül.1980 ihtilalı (askeri darbesi) ülkedeki bütün siyasi hareketleri yok ettiği gibi sosyal ve kültürel çalışmaları da yok etti. Vakıf, her ne kadar kapanmadıysa da çalışamaz hale geldi.

Bu arada 1974 yılında askerliğim tamamlanmış ve ben Ankara’ya dönmüştüm. Tabii bu dönüşümü ilk haber vereceğim yer MSP Genel merkezi oldu. Burada Kütahyalı Mehmet Ali Cengizgil’in bir çalışmasına şahit oldum. Hocamızdan emir almış “Türkiye Kur’an Kursları Federasyonu Genel merkezinin” tüzüğünü hazırlıyordu.

“Ben bu konuda sana yardımcıyım” dedim ama bir de baktım ki Federasyonun Genel Başkanı oluvermişim.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Ad,Soyad *
E-Posta *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)İçerik Rss - Haberler Rss
Tasarım ve Programlama: Omnportal